Zajęcia z kaligrafii poprawiają zdolności manualne naszych pociech – ładne pisanie, staranność oraz zadbanie o szczegóły to ważne umiejętności, które należy rozwijać już od najmłodszych lat.
Zajęcia z arteterapii pozwalają zrozumieć emocje, przepracować trudne doświadczenia. Dzięki obcowaniu ze sztuką dzieci się wyciszają, uspokajają i mają przy tym wielką radochę.

Popandemiczna Pomoc Psychologiczna jest skierowana do wszystkich tych, którzy nie radzą sobie w obecnej sytuacji. Odizolowanie, lęk, strach, niezrozumienie… to tylko kilka tematów, które potrzebują omówienia.
Zapraszamy na zajęcia do Stacji Jeziorak.

(Zapisy na zajęcia w Filii nr. 2 MBP w Iławie, ul. M. Curie-Skłodowskiej 26a, Tel. 89 649 16 33)

Naszym celem była pomoc – w ten sposób, przy współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Iławie, powstał projekt SZTUKA na poMOC. Głównym zadaniem było wsparcie dzieci w odnalezieniu się w nowej, postpandemicznej rzeczywistości. Daliśmy im szansę, aby czerpały radość ze wspólnego spędzania czasu oraz możliwość rozwijania zdolności manualnych i radzenia sobie z emocjami. W zajęciach z kaligrafii i arteterapii łącznie wzięło udział aż 162 uczestników! Czy udało nam się pomóc? Sprawdźcie efekty sami – zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie możecie podziwiać uśmiechy i prace dzieci.

Zajęcia prowadziły: Urszula Wieńska – kaligrafia oraz Joanna Sierzputowska – arteterapia.

Dofinansowane ze środków programu „Działaj lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce Ośrodka Działaj Lokalnie w Iławie tj. Stowarzyszenie „Przystań” oraz Gmina Miejska Iława.

Blisko książki to projekt skierowany do dzieci, stworzony przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Iławie we współpracy z Galerią Jeziorak.

Podczas cyklicznych spotkań uczestnicy będą mieli możliwość wysłuchania interesujących historii, oraz dowiedzą się czym jest ilustracja. Zajęcia wzbogacone zostaną o warsztaty plastyczne nawiązujące do tematyki książek i technik wykorzystywanych przez twórców ilustracji oraz elementy biblioterapii. Dzięki nim, dzieci będą mogły sprawdzić się jako autorzy i ilustratorzy książek. Chcemy pobudzić dziecięcą kreatywność, tak, aby poczuli się jak artyści.

Warsztaty wspierają szkoły podstawowe: Nr 1 oraz Nr 3 w Iławie.

Więcej informacji: Czytelnia Ogólna MBP w Iławie, tel. 89 649 16 18 wew. 23 oraz Instruktor-metodyk Powiatowej Biblioteki Publicznej – tel. 89 649 16 18 wew. 26.

Wybranym warsztatom towarzyszą konkursy, w których nagrodami są omawiane książki.